Ilość łóżek: 30
Lokalizacja: II piętro budynek główny
Ilość łóżek: 30
Lokalizacja: II piętro budynek główny
lek. med. Jerzy Szewczyk
położna Elżbieta Kochańska
• metodą klasyczną,
• laparoskopową,
• operacje histeroskopowe,
• zabiegi przy obniżeniu narządu rodnego i nietrzymania moczu.
Prowadzona jest diagnostyka i leczenie:
• stanów przednowotworowych narządu rodnego (przerosty błony śluzowejmacicy –
diagnostyka nieprawidłowych wyników badań cytologicznych niejednoznacznych zmian w obrębie jajnika),
• zaburzeń cyklu miesiączkowego, dolegliwości okresu przekwitania, krwawień o niejasnej etiologii, przerostów błony śluzowej,
• zmiany w przydatkach,
• mięśniaków macicy,
• stanów zapalnych narządu rodnego.
Oddział wyposażony jest w KOLPOSKOP – aparat służący do wczesnego wykrywania stanów przedrakowych, jak i rakowych szyjki macicy. Umożliwia on weryfikację wyników cytologicznych i pobieranie celowanych wycinków z szyjki macicy do badań histopatologicznych. Oddział Ginekologiczno – Położniczy prowadzi:
• diagnostykę i leczenie porodów przedwczesnych do czasu przekazania do ośrodka referencyjnego,
• diagnostykę i leczenie zagrażających poronień.
W oddziale obozuje „System Rooming – in” – matka od początku przebywa z dzieckiem, zapewniamy możliwość odwiedzin pacjentki po porodzie w pokoju odwiedzin. Oferujemy porody w pojedynczych salach porodowych z możliwością porodu rodzinnego w spokojnej i miłej atmosferze. W oddziale Ginekologiczno-Połoniczym odbywają się porody od 37 tygodnia ciąży. Nie obowiązuje rejonizacja i skierowanie do porodu. Szpital umożliwia pacjentkom porody rodzinne (bezpłatne). Za zgodą pacjentki i na jej życzenie w porodzie może uczestniczyć jedna osoba. Porody monitorowane są za pomocą aparatów KTG (KARDIOTOKOGRAFÓW), które równocześnie rejestrują czynności serca płody i czynność skurczową macicy pacjentki. Największym atutem tej metody jest przede wszystkim,zwiększenie bezpieczeństwa rodzącej i jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Aparat KTG umożliwia wykrycie nieprawidłowości podczas porodu i zakończenia go ewentualnym cięciem cesarskim, przy wcześniejszym wyjaśnieniu pacjentce powodu zaistniałej sytuacji. Podczas porodu, na sali porodowej, rodząca może przyjmować dogodne dla siebie pozycje – możne chodzić, leżeć, klęczeć, siedzieć na piłce, przyjmować pozycję boczną lub kuczną na łóżku porodowym. Istnieje możliwość skorzystania z worków SACO, materaca, drabinek oraz immersji wodnej pod prysznicem. W miarę możliwości, po uwzględnieniu predyspozycji anatomicznych rodzącej, przebieg porodu, wielkości dziecka staramy się stosować ochronę krocza.
2 sale jednoosobowe
2 sale dwuosobowe
3 sale trzyosobowe
1 sala czteroosobowa
1 sala z węzłem sanitarnym
2 sale dwuosobowe
2 sale 3 osobowe
Trakt porodowy: 2 sale porodowe z pojedynczymi łóżkami do porodu oraz węzłem sanitarnym Oddział wyposażony jest w następujący specjalistyczny sprzęt:
wizyta poranna 7:45 – 8:30
wizyta popołudniowa 19:10 – 19:40
od godziny 13:00
śniadanie 7:30-9:00
obiad 12:30-13:30
kolacja 17:00-18:30
Uwaga: rzeczy, w których chory przychodzi do szpitala, biżuteria, powinny zostać zabrane przez rodzinę, opiekuna lub ewentualnie oddane do depozytu szpitala.